image

Łazienki biało-drewniane – 5 inspiracji

Aranżacja i dobór podłóg

Łazienki biało-drewniane – 5 inspiracji

Biel i drewno stanowią jedno z najmodniejszych połączeń w aranżacjach łazienek. Pomieszczenia urządzone z ich zastosowaniem wyglądają świeżo, estetycznie i bardzo nowocześnie. W zależności od wykorzystanych materiałów w biało-drewnianych łazienkach można uzyskać dowolny efekt stylistyczny – od eleganckiego, przez skandynawski i rustykalny, kończąc na szalonym urban jungle. Biel może optycznie powiększyć niewielką przestrzeń łazienki, drewno z kolei nadać jej przytulny charakter. To jedno z najbezpieczniejszych zestawień kolorystycznych, dlatego z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Co przemawia za wykorzystaniem takiego połączenia? Jakich materiałów używać, by łazienka cieszyła domowników przez długie lata?

Nowoczesne łazienki biało-drewniane – czy to dobry pomysł?

Łazienki w odcieniach bieli i drewna są obecnie jednymi z najpopularniejszych. Inwestorzy z roku na rok coraz chętniej decydują się na takie zestawienie, zdając sobie sprawę z wielu jego zalet. Aranżacja łazienki biało-drewniana pozwala wprowadzić do wnętrza ciepłą atmosferę. Sprawia, że staje się ono miejscem przytulnym, klimatycznym i intymnym, a jednocześnie bardzo nowoczesnym.

Biel można zastosować zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Niezależnie od miejsca wykorzystania sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało świeżo i estetycznie. Drewno natomiast wprowadzi do wnętrza elegancję i szlachetny charakter. W zależności od jego odcienia może stworzyć efekt luksusowego pokoju kąpielowego lub naturalnej, wiejskiej przestrzeni. Ostateczny charakter łazienki zależy wyłącznie od pomysłowości inwestorów oraz specyfiki wykorzystanych materiałów. Biało-drewniane łazienki wyróżniają się nie tylko elegancją i ciepłym klimatem, ale też ponadczasowością. Można więc mieć pewność, że nie wyjdą z mody przez wiele lat. To między innymi z tego powodu zainteresowanie nimi wciąż rośnie.  

Łazienki biało-drewniane stanowią odpowiedź na zauważalną w branży wnętrzarskiej fascynację naturą. Odzwierciedlają dążenie do bliskości z przyrodą i chęć uzyskania przytulnej atmosfery. Te najbardziej efektowne cechują się nie tylko ciekawym designem, ale też wysokiej jakości materiałami wykonania. Należy pamiętać, że warunki panujące w łazience wymagają użycia odpowiedniego gatunku drewna. Wykorzystanie paneli o dużej trwałości, wysokiej ścieralności oraz odporności na wilgoć pozwoli cieszyć się piękną łazienką przez długie lata. Warto więc zdecydować się na ofertę renomowanego producenta.

Czy łazienki biało-drewniane można urządzić w oryginalny sposób? Oczywiście. Wystarczy odrobina kreatywności, by uzyskać wymarzony i unikalny efekt. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych aranżacji, jakie można stworzyć z wykorzystaniem podłogi laminowanej firmy Meister.

Aranżacja łazienki biało-drewniana – inspiracje

1.    Biała łazienka z drewnianą podłogą

Najpopularniejszym sposobem na połączenie bieli i drewna jest zastosowanie białych płytek ściennych oraz drewnianych paneli podłogowych. Takie aranżacje zawsze świetnie wyglądają. Są też najbardziej funkcjonalne. Panele laminowane firmy Meister dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Dostępne są w kilkudziesięciu odcieniach, dzięki czemu z łatwością można wybrać kolor, który najbardziej pasuje do danego mieszkania. Zdecydowanie najchętniej wybierane są kolory dębu. Łącząc jego ciepły odcień z białymi meblami oraz elementami tekstylnymi, można uzyskać przytulne, a zarazem nowoczesne wnętrze. Należy pamiętać, że panele podłogowe dobrze jest wybierać w pierwszej kolejności. Dopiero do nich dopasowuje się odcień płytek ściennych oraz pozostałych elementów wyposażenia.

2.    Panele na… ścianie? Czemu nie!

Jednym z najciekawszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat jest montaż paneli na ścianach. Rozwiązanie to często wykorzystuje się w łazienkach. Efekt robi niesamowite wrażenie. Panele na ścianie wprowadzają do wnętrza naturalny i bardzo przytulny klimat. W zależności od odcienia i umiejscowienia drewnianej ściany mogą wpływać na optyczne postrzeganie łazienki. Drewniane panele często wykorzystuje się też w zabudowie wanny. W ofercie firmy Meister można znaleźć cienkie i odporne modele paneli, które z łatwością instaluje się na ścianach.

3.    Biała łazienka z drewnianą podłogą o delikatnym usłojeniu

Gdy rysunek drewna na panelach jest delikatny, a jego odcień stonowany, warto postawić na odważny wzór płytek. Uwagę mogą przyciągnąć też kolorowe, wyraziste akcenty, np. kosze na pranie, taborety lub tekstylia. Dobrze będą prezentować się białe płytki imitujące cegłę lub ciekawy tynk strukturalny. Panele laminowane o delikatnym usłojeniu to m.in. jasny odcień „dąb biały ługowany” oraz nieco ciemniejszy „dąb Caledonia”.

4.    Biała łazienka z drewnianą podłogą o wyraźnym usłojeniu

Do paneli o bogatym usłojeniu najlepiej dobrać białe ściany bez wyraźnych wzorów. Pozwoli to wyeksponować podłogę i nie stworzy wrażenia chaosu. Drewno będzie pięknie się prezentować na tle jednolitych, dużych płytek. Stonowana biel powinna pojawić się też na pozostałych elementach wyposażenia. Wyraźny rysunek drewna ma m.in. odcień „dąb rustykalny koniak” z oferty firmy Meister. Jego charakterystyczne usłojenie sprawia, że panele zyskują na naturalności i stają się najmocniejszym akcentem całej aranżacji. Jak widać, biała łazienka z drewnianą podłogą nie musi być nudna.

5.    Mała łazienka biało-drewniana

Mała łazienka biało-drewniana za sprawą umiejętnie dobranej kolorystyki może stać się miejscem przestronnym i komfortowym. Wystarczy zdecydować się na błyszczące białe płytki na ścianach, które odbijają światło słoneczne i optycznie powiększają przestrzeń. Jasne drewno na podłodze wprowadzi do sterylnego pomieszczenia nieco ciepła i harmonii. W małych wnętrzach doskonale sprawdzą się odcienie „dąb farmerski” oraz „dąb polny jasny”. Współczesne łazienki biało-drewniane stanowią nie tylko funkcjonalne miejsce codziennej higieny i pielęgnacji, ale też piękną i komfortową przestrzeń do odpoczynku. Małe łazienki, dzięki przemyślanej aranżacji, doskonale sprawdzają się w tej roli. Więcej pomysłów na połączenie bieli z drewnem znajdziesz w tekście Drewniana podłoga do łazienki – wybór i aranżacje.

Powiązane wpisy blogowe

Jaką podłogę dobrać do białej kuchni z drewnianym blatem – inspiracje i zasady doboru

Biała kuchnia z drewnianymi elementami wygląda nowocześnie i harmonijnie. Jasny kolor mebli optycznie rozjaśnia pomieszczenie, a drewniane blaty subtelnie ocieplają wystrój wnętrza. Co więcej, takie zestawienie pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych – także pod względem doboru podłogi.

Jasna podłoga w salonie – wybór i aranżacje

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów decydujących o wyglądzie wnętrza, dlatego warto zadbać o to, by była piękna i trwała. Jasna powierzchnia to elegancki i uniwersalny wybór – optycznie powiększa pomieszczenie i pasuje do niemal każdego stylu. Z jakimi meblami zestawiać jasną podłogę?

Jak i z czym zestawiać panele w kolorze dębu? Przykłady aranżacji

O podłogach wykonanych z naturalnego drewna marzy wiele osób. Niestety są one dość drogie i podatne na odkształcenia. Nowoczesne panele laminowane stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych dębowych desek.

Gdzie sprawdzą się panele imitujące kamień lub beton? Inspiracje i wskazówki

Przez wiele lat inwestorzy decydowali się przede wszystkim na panele imitujące drewno. Pasują one bowiem do niemal każdego wnętrza i wprowadzają atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Odpowiadając na współczesne trendy w aranżacji wnętrz, producenci wprowadzają panele imitujące kamień i beton.

Dobór podłogi pasującej do wnętrza w stylu shabby chic

Współczesne trendy z zakresu aranżacji wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Chociaż w wielu domach nadal królują minimalizm i styl skandynawski, coraz więcej osób decyduje się na aranżacje inspirowane stylami znanymi z dawnych lat.

3 przykłady aranżacji z ciemnymi panelami podłogowymi

Ciemne panele podłogowe znów wracają do łask projektantów i dekoratorów wnętrz. Powierzchnie w głębokich kolorach szlachetnego drewna kojarzą się z klasą i elegancją. Wyglądają znakomicie i pasują do niemal każdego stylu. Z czym zestawiać ciemne panele podłogowe?

Panele podłogowe na ścianie – wady i zalety rozwiązania oraz aranżacje

Montaż paneli podłogowych to uniwersalne i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu podłoga zyskuje nowoczesny, przytulny charakter. Współczesne modele paneli dostępnych na rynku cechują się wysoką trwałością, elastycznością i łatwą konserwacją. Pewnie dlatego coraz powszechniejsze staje się montowanie ich… na ścianach.

Podłoga w salonie z aneksem kuchennym – zasady łączenia i inspiracje

Wybór podłogi do mieszkania to kluczowa decyzja, rzutująca na wszystkie późniejsze kwestie aranżacyjne. Szczególne wątpliwości wiążą się zwykle z doborem podłogi w salonie z aneksem kuchennym. Należy traktować to pomieszczenie jako jedno czy dwa?

Biała czy szara podłoga? Porównanie rozwiązań

Biała i szara podłoga od lat cieszą się ogromną popularnością. Są ponadczasowe, eleganckie i pasują do niemal każdego wnętrza. Wybiera się je nie tylko do pokojów, ale też kuchni, salonów, holi i łazienek. Co sprawia, że tak chętnie decydujemy się na białą i szarą podłogę?

Podłoga w stylu hampton – jaką odgrywa rolę i jaką wybrać?

Marzy Ci się mieszkanie w stylu luksusowej, nadmorskiej willi, rodem z kurortów w Long Island? Uwielbiasz turkus i masywne meble, a podczas wieczornych seansów zachwycasz się mieszkaniami tytułowych Grace and Frankie? To znaczy, że styl hampton stworzono właśnie dla Ciebie!