image

Drewniana podłoga do łazienki – wybór i aranżacje

Aranżacja i dobór podłóg

Drewniana podłoga do łazienki – wybór i aranżacje

Drewno jako materiał wykończeniowy wygląda bardzo stylowo, dlatego wielu inwestorów decyduje się wykorzystać je w swoich projektach. Najczęściej pojawia się w salonach i sypialniach, ze względu na ekskluzywny charakter, który wprowadza do wnętrza. Bywa też dekoracyjnym detalem. Wielu inwestorów zastanawia się, czy zastosowanie go w łazience to dobry pomysł – na tego typu wątpliwości odpowiemy w naszym artykule.

Jaka podłoga drewniana do łazienki?

Jeśli chcesz zamontować w łazience podłogę drewnianą, nie musisz z niej rezygnować ze względu na wilgoć w tym pomieszczeniu. Warto zastanowić się i wybrać jedną z podłóg, które w doskonały sposób imitują drewno i wszystkie jego zalety, dodatkowo pozwalając zniwelować wynikające z jego zastosowania problemy. Do takich podłóg należą m.in. podłogi laminowane MeisterDesign. laminate.

Najważniejsza zaleta podłóg MeisterDesign. laminate w kontekście umieszczenia ich w łazience to z pewnością ich odporność na wodę i wilgoć. Powierzchnia dobrze zamontowanej podłogi jest zabezpieczona przed przenikaniem wilgoci do wewnątrz. Szczelność taką zapewnia odpowiednio opracowana geometria zamka, która wzmacnia i uszczelnia połączenia. Każda krawędź pojedynczej lameli jest impregnowana powłoką Aqua Stop, a płyta bazowa zabezpieczona jest przed pęcznieniem.

Warto podkreślić, że podłoga laminowana MeisterDesign. laminate w 95% wykonana jest z tworzyw naturalnych. Pojedynczą lamelę tworzy baza ze sprasowanych pod ciśnieniem włókien drzewnych, a efekt drewna uzyskiwany jest dzięki wydrukowi na papierze. O twardości i wytrzymałości powierzchni podłogi decyduje melaminowa żywica bez PVC, plastyfikatorów i ftalanów. Dzięki rezygnacji z tych elementów podłoga jest dużo bardziej ekologiczna.

W ofercie Meister jest kilkadziesiąt wzorów kolorystycznych, które łatwo będzie dopasować do każdego stylu, w jakim ma być utrzymana łazienka. Są tu drewno bielone (np. 6380 Dąb Atacama), drewno w jasnych, naturalnych odcieniach (jak 6983 Dąb szypułkowy naturalny) czy ciemne i eleganckie dekory (jak np. 6036 Dąb brązowy). Każdy znajdzie więc propozycję dla siebie.

Podłogi drewniane są dość kosztowne w porównaniu z innymi ze względu na naturalny materiał, który podnosi ich cenę. Dodatkowe koszty może generować konieczność stałego dbania o podłogę. Drewno wymaga co jakiś czas zdjęcia powłoki ochronnej i nałożenia jej na nowo. Przy podłogach laminowanych nie ma tego problemu, ponieważ wzmacniająca powłoka, którą są pokryte, nie chłonie zabrudzeń – pozwala to obniżyć koszty utrzymania powierzchni.

Podłoga drewniana do łazienki – cena

Podłoga drewniana do łazienki – opinie

Wielu inwestorów, decydując się na podłogi drewniane do łazienki, wybiera te będące doskonałymi imitacjami drewna, wzmocnionymi i zabezpieczonymi przed wilgocią. Zdarzają się jednak tacy, którzy stawiają na podłogi drewniane. W naszej ofercie posiadamy również właśnie takie rozwiązania, z linii MeisterParquet. longlife – jednak, chociaż są one odpowiednio wzmocnione i zabezpieczone, typowa dla łazienki wilgotność może spowodować na nich uszkodzenia. O wiele lepiej jest zdecydować się na bezpieczne podłogi laminowane, które są „ciepłe” jak te z drewna, wyciszają wnętrze i doskonale wyglądają, a przy tym są odporniejsze na szkodliwe działanie wilgoci.

Drewniana podłoga w łazience wygląda bardzo stylowo. Dekorując i wykańczając swój dom w określonym stylu, warto zadbać o to, by podłoga była jego spójnym elementem. Ta zamontowana w łazience nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Podłoga z drewna w łazience doskonale uzupełnia styl skandynawski. Jego głównymi założeniami są minimalizm i naturalność, dlatego drewno będzie w nim obecne niemal wszędzie. Idealnie prezentują się tu jasne gatunki drewna, jak np. sosna. W przypadku oferty Meister warto wskazać chociażby podłogę laminowaną MeisterDesign. laminate w kolorze 6428 Dąb Taverna o jasnym odcieniu i subtelnie zarysowanym usłojeniu. Będzie doskonale pasować do białych elementów wykończenia wnętrza.

Pod względem wystroju bliski stylowi skandynawskiemu jest styl rustykalny. Zakłada naturalność, świeżość i nawiązanie do wiejskiego życia wśród natury. Ważne są w nim więc drewniane elementy. Tu jednak przyjmują one postać postarzanych desek o wyrazistych wzorach słojów. Mogą mieć odcień zarówno jasny, jak i ciemny – decyzję w tym zakresie najlepiej podjąć, analizując wielkość swojego wnętrza. Ciemna podłoga lepiej sprawdzi się w większych łazienkach, a jasną warto zastosować w mniejszych, np. w bloku mieszkalnym. Wśród kolorów podłogi MeisterDesign. laminate pasujących do stylu rustykalnego są z pewnością 6852 Dąb Savona, 6404 Mississippi wood czy 6844 Dąb polny naturalny. Stworzą one doskonałe tło rustykalnego wystroju łazienki.

Drewno świetnie współgra też ze stylem industrialnym. Łazience o tym charakterze nada przytulny wygląd. Warto jednak dobrze dopasować je do metalowych elementów wykończenia, ceglanych murów czy dekoracji z betonu architektonicznego, które tak często wykorzystywane są w nowoczesnych domach. Odpowiednie będzie drewno o odcieniu złotym, kremowym, szarym czy ciemnobrązowym. Spośród podłóg laminowanych Meister dobrym wyborem do łazienki w stylu industrialnym będzie np. ciemny i pełen sęków i słojów kolor 6834 Dąb farmerski ciemny czy jaśniejszy 6256 Dąb rustykalny koniak.

Podłoga drewniana do łazienki – do czego pasuje?

Podsumowanie 

Podłogi drewniane w łazience wyglądają doskonale – przywodzą na myśl ciepłe i relaksujące wnętrza saun, a do tego podkreślają niezwykły gust właściciela domu. Zdecydowanie warto wybrać takie rozwiązanie. Naturalne drewno może bowiem nie być najlepszym wyborem do łazienki. Poznaj ofertę niemieckich podłóg Meister i postaw na najwyższą jakość oraz wygodę!

Powiązane wpisy blogowe

Jaką podłogę dobrać do białej kuchni z drewnianym blatem – inspiracje i zasady doboru

Biała kuchnia z drewnianymi elementami wygląda nowocześnie i harmonijnie. Jasny kolor mebli optycznie rozjaśnia pomieszczenie, a drewniane blaty subtelnie ocieplają wystrój wnętrza. Co więcej, takie zestawienie pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych – także pod względem doboru podłogi.

Jasna podłoga w salonie – wybór i aranżacje

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów decydujących o wyglądzie wnętrza, dlatego warto zadbać o to, by była piękna i trwała. Jasna powierzchnia to elegancki i uniwersalny wybór – optycznie powiększa pomieszczenie i pasuje do niemal każdego stylu. Z jakimi meblami zestawiać jasną podłogę?

Jak i z czym zestawiać panele w kolorze dębu? Przykłady aranżacji

O podłogach wykonanych z naturalnego drewna marzy wiele osób. Niestety są one dość drogie i podatne na odkształcenia. Nowoczesne panele laminowane stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych dębowych desek.

Gdzie sprawdzą się panele imitujące kamień lub beton? Inspiracje i wskazówki

Przez wiele lat inwestorzy decydowali się przede wszystkim na panele imitujące drewno. Pasują one bowiem do niemal każdego wnętrza i wprowadzają atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Odpowiadając na współczesne trendy w aranżacji wnętrz, producenci wprowadzają panele imitujące kamień i beton.

Dobór podłogi pasującej do wnętrza w stylu shabby chic

Współczesne trendy z zakresu aranżacji wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Chociaż w wielu domach nadal królują minimalizm i styl skandynawski, coraz więcej osób decyduje się na aranżacje inspirowane stylami znanymi z dawnych lat.

3 przykłady aranżacji z ciemnymi panelami podłogowymi

Ciemne panele podłogowe znów wracają do łask projektantów i dekoratorów wnętrz. Powierzchnie w głębokich kolorach szlachetnego drewna kojarzą się z klasą i elegancją. Wyglądają znakomicie i pasują do niemal każdego stylu. Z czym zestawiać ciemne panele podłogowe?

Łazienki biało-drewniane – 5 inspiracji

Biel i drewno stanowią jedno z najmodniejszych połączeń w aranżacjach łazienek. Pomieszczenia urządzone z ich zastosowaniem wyglądają świeżo, estetycznie i bardzo nowocześnie. W zależności od wykorzystanych materiałów w biało-drewnianych łazienkach można uzyskać dowolny efekt stylistyczny.

Panele podłogowe na ścianie – wady i zalety rozwiązania oraz aranżacje

Montaż paneli podłogowych to uniwersalne i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu podłoga zyskuje nowoczesny, przytulny charakter. Współczesne modele paneli dostępnych na rynku cechują się wysoką trwałością, elastycznością i łatwą konserwacją. Pewnie dlatego coraz powszechniejsze staje się montowanie ich… na ścianach.

Podłoga w salonie z aneksem kuchennym – zasady łączenia i inspiracje

Wybór podłogi do mieszkania to kluczowa decyzja, rzutująca na wszystkie późniejsze kwestie aranżacyjne. Szczególne wątpliwości wiążą się zwykle z doborem podłogi w salonie z aneksem kuchennym. Należy traktować to pomieszczenie jako jedno czy dwa?

Biała czy szara podłoga? Porównanie rozwiązań

Biała i szara podłoga od lat cieszą się ogromną popularnością. Są ponadczasowe, eleganckie i pasują do niemal każdego wnętrza. Wybiera się je nie tylko do pokojów, ale też kuchni, salonów, holi i łazienek. Co sprawia, że tak chętnie decydujemy się na białą i szarą podłogę?