5 kolorów podłóg pasujących do szarych ścian – inspiracje

Szarość jest niezwykle modnym nurtem w wystroju wnętrz już od wielu sezonów. Warto na nią postawić, planując kolory w swoim remontowanym czy budowanym domu lub mieszkaniu. Jak jednak dobrać podłogi do szarych ścian, by nie zaburzyć ogólnego kształtu projektu?

Jaki kolor podłogi do szarych ścian będzie najlepszy?

Jak wybrać kolor podłóg, by dopasować je do szarych ścian? Szukając odpowiedzi na to pytanie, należy z pewnością wziąć pod uwagę odcień barwy. To od niego będzie zależeć ostateczny efekt. Istnieją jednak pewne złote reguły, których przestrzeganie może pomóc wybrać odpowiednie kolory podłogi.

Szary pasuje do szarego – trzeba jednak pamiętać, że taki zestaw istotnie zmieni kolorystykę pomieszczenia. W niewielkich pokojach może być to przytłaczające, dlatego w takich wnętrzach lepiej unikać tego zabiegu. Warto wprowadzić element architektoniczny lub zdecydowaną dekorację, która przełamie szarość pomieszczenia. Może to być jedna ściana w innym kolorze, pokryta np. cegłą, drewnem czy nawet fototapetą. Modny jest ostatnio również beton architektoniczny – zależnie od odcienia szarości ścian, on też może stanowić ciekawy dodatek.

Po pierwsze: zestaw szarość z szarością

Po drugie: szarość lubi naturalne, jasne kolory drewna

Szarość zestawiona z naturalnymi, jasnymi odcieniami drewna będzie wyglądać bardzo dobrze. Chociaż kolor szary jest chłodny, pasuje do ciepłych odcieni. Można zdecydować się też na bielone drewno, które dobrze skomponuje się z tą barwą.

Szare ściany najlepiej wyglądają w zestawieniu z:

  • jesionem
  • bukiem
  • klonem
  • brzozą.

Nie tylko jasne drewno nadaje się do szarości – będzie ona wyglądać równie dobrze z ciemnymi odcieniami. Dodatkowo są one uważane za wyjątkowo eleganckie i stylowe, dlatego doskonale podkreślą charakter każdego pomieszczenia. W ofercie Meister posiadamy podłogi drewniane Lindura i podłogi drewniane Longlife, których kolorystyka świetnie zgra się z szarymi ścianami.

Wśród najpiękniejszych odcieni drewna pasujących do szarości można wyróżnić:

  • orzech
  • dąb
  • wenge
  • teak.

Po trzecie: ciemne drewno

Po czwarte: czarny kolor podłogi do szarych ścian

Klasyczna czerń pasuje do wszystkiego. Nie nadaje się jednak do dużych pomieszczeń, gdzie może być zbyt mocnym akcentem – doskonale za to będzie wyglądać w niewielkiej kuchni czy łazience. Czerń jest też bardzo elegancka i łatwo dopasować do niej pozostałe elementy wystroju wnętrza: szafki kuchenne, armaturę w łazience czy meble w niewielkim salonie.

Podłoga dopasowana do szarych ścian nie musi mieć jednolitego koloru. Warto zdecydować się na różnego rodzaju mozaiki, które będą łączyć w sobie wiele różnych odcieni. Podłoga może też pomóc rozdzielić części użytkowe jednego pomieszczenia – dzięki zastosowaniu różnych kolorów czy materiałów można np. wyróżnić w jednej przestrzeni mieszkalnej część kuchenną, jadalnianą czy salonową. Połączenie kolorów można oprzeć na poprzednich wskazówkach albo stworzyć zupełnie dowolnie – dodając na przykład nietypowe połączenia kolorów.

 

Po piąte: łączenie kolorów

Podsumowanie

Podłóg, które dobrze będą wyglądać z szarością, jest bardzo wiele, dlatego łatwo można znaleźć coś do swojego wnętrza. Warto przed dokonaniem zamówienia sprawdzić, jak może wyglądać dany pokój z nową podłogą: pomoże w tym narzędzie projektowania wnętrz od Meister. Sprawdź i wybierz podłogę, która najlepiej sprawdzi się w Twoim domu czy mieszkaniu.

 

Powiązane wpisy blogowe

Jak dobrać kolor podłogi drewnianej do mebli?

Dopasowanie mebli do podłogi i odwrotnie bywa problematyczne. Źle dobrane kolory tych ważnych elementów wystroju wnętrza mogą popsuć ogólny wygląd, dlatego najlepiej jest poznać zasady ich dobierania, zanim przystąpi się do wymiany mebli czy remontu. Poznaj te reguły z naszego artykułu.

Jaka podłoga do ciemnych mebli? – przegląd możliwości

Łączenie kolorów i faktur drewna we wnętrzach mieszkalnych bywa trudne dla osób, które nigdy się nad tym nie zastanawiały i stanęły przed zadaniem postawienia nowego domu czy wyremontowania dotychczasowego. Jak połączyć kolory podłóg z wymarzonymi ciemnymi meblami?

Podłoga do kuchni – jak wybrać i dopasować do koloru mebli?

W każdym domu jest pomieszczenie, w którym panują szczególne warunki – to kuchnia. Większość ludzi traktuje ją jak centralny punkt domu, a ruch jest tu wzmożony. Kuchnia jest też dużo wilgotniejsza od reszty domu.