image

Podłoga do przedpokoju – wybór i aranżacje

Aranżacja i dobór podłóg

Podłoga do przedpokoju – wybór i aranżacje

Przedpokój to pomieszczenie intensywnie użytkowane w większości domach. Przede wszystkim to w nim zmieniane jest obuwie. Chociaż może się wydawać, że to zimą sytuacja jest najtrudniejsza, latem podłoga w przedpokoju również narażona jest na zadrapania czy szkodliwe działanie wilgoci. Jak wybrać podłogę do przedpokoju i jak zaaranżować wnętrze, by wyglądało stylowo? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jaka podłoga do przedpokoju?

Podłoga w przedpokoju powinna być stylowa, to oczywiste, ale przede wszystkim musi być funkcjonalna. W przedpokoju zmieniamy buty i zostawiamy okrycia wierzchnie. Zimą podłoga jest zatem narażona na szkodliwe działanie wilgoci, zimna i soli, którą posypane są ulice. Latem nie jest dużo lepiej – piasek przyniesiony z miasta czy plaży może powodować mikrouszkodzenia, które na początku nie będą widoczne, jednak ostatecznie mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd całej powierzchni. Podłoga w przedpokoju może też ulec zniszczeniu na skutek stąpania po niej w butach – ostre szpilki wywierają duży nacisk na powierzchnię, która, nieodpowiednio dobrana, może się wgniatać. Jaką zatem podłogę wybrać, by nie przejmować się uszkodzeniami?

Odpowiedzialni producenci podłóg wykorzystują najnowocześniejsze technologie, które pozwalają osiągać stylowy wygląd i doskonałą jakość produktów. Do takich producentów należy Meister, a do takich produktów – nasza podłoga Nadura. To podłoga, która łączy w sobie ciepło drewna i wytrzymałość kafelków. Dzięki temu nie musimy obawiać się zniszczenia podłogi, a podczas zmiany butów nasze stopy nie będą marznąć na zimnych kafelkach. Jak to możliwe?

Nadura w większości składa się z drewna w proszku zmieszanego ze składnikami mineralnymi. Tak przygotowane tworzywo jest sprasowywane pod wysokim ciśnieniem, co zapewnia doskonałą odporność podłogi na zużycie i charakterystyczny dla drewna efekt ciepła. Nadura imituje kamień, metal i beton, dzięki czemu znakomicie pasuje do nowoczesnych stylów architektonicznych, jak np. styl minimalistyczny czy industrialny. Wśród najpopularniejszych kolorów Nadury wskazać można Antracyt metaliczny 6482 oraz Beton strukturalny ciepły szary 6314. Więcej informacji dotyczących doboru rodzaju podłogi znaleźć można w naszym artykule Panele czy płytki – wady i zalety każdego rozwiązania we wnętrzach.

Nowoczesna podłoga w przedpokoju

Podłoga winylowa w przedpokoju

Wielu inwestorów decyduje się na podłogi winylowe w przedpokoju, ponieważ są trwałe – odpowiada za to wielowarstwowa konstrukcja, która może wytrzymać duże naprężenia. Winyl charakteryzuje się też wysoką klasą użyteczności, dzięki czemu wykonane z niego podłogi można montować nawet w miejscach publicznych.

Materiał jest także bardzo łatwy w czyszczeniu i wodoodporny – to szczególnie ważne w przedpokoju, w którym suszone są kalosze czy płaszcze po zimowej bitwie na śnieżki. By pozbyć się zabrudzeń, wystarczy zastosować wodę ze środkiem czyszczącym używanym podczas mycia innych podłóg.

Znając parametry winylu i potrzeby klientów, stworzyliśmy podłogi winylowe MeisterDesign. rigid. Ich klasa użyteczności to 23/33, co oznacza, że niestraszne są im wgniecenia czy zarysowania – sprawdzą się nie tylko w ruchliwym przedpokoju, ale nawet w pomieszczeniach komercyjnych. Podłogi te, dzięki niskiej wysokości montażowej i stabilnemu systemowi kliknięć, mogą być układane bez klejenia nawet na starych podłogach, co znacznie przyspiesza wykonywanie prac remontowych.

Podłogi z drewna w przedpokojach stosowane są nieco rzadziej. Drewno jest niezwykle stylowe, jednak opinia głosi, że w przedpokoju może się nie sprawdzić ze względu na obecne we wnętrzu wilgoć i częste zabrudzenia. Nic bardziej mylnego – podłoga drewniana może być montowana w przedpokoju, jednak musi być odpowiednio przygotowana. Doskonałym wyborem będzie podłoga drewniana MeisterParquet. longlife. Zbudowana jest w nieco inny sposób niż typowe podłogi drewniane – zwykle producenci wybierają warstwę środkową ze świerku, a w podłogach Meister jest to przygotowana ze sprasowanych pod ciśnieniem włókien drzewnych płyta HDF. Dzięki temu nasza podłoga jest odporna na wgniecenia. Jej powierzchnię pokrywamy warstwą naturalnie olejowaną Weartec Nature i lakierem matowym Duratec Plus – pozwala to na stworzenie ochronnego, oddychającego pokrycia, dodatkowo uszczelniającego drewno, zapobiegającego zabrudzeniom i ułatwiającego mycie. 

Podłoga drewniana do przedpokoju

Podłoga do przedpokoju – aranżacje

Szukając podłogi do przedpokoju, nie należy jednak kierować się wyłącznie kwestią wytrzymałości i dobrych parametrów. Odpowiedni dobór podłogi pozwoli na nadanie wnętrzu zupełnie innego charakteru, a nawet na jego optyczne powiększenie. Jak wybierać podłogi do różnych typów przedpokojów?

Przedpokój to często małe pomieszczenie, bez dostępu do światła dziennego – to typowe np. dla budownictwa miejskiego. Ciemne i niewielkie przedpokoje wymagają ich rozjaśnienia, a w tym najlepiej pomogą jasne kolory. Podłoga, która będzie bielona (np. podłoga drewniana MeisterDesign. longlife w kolorze ML 8815 Dąb harmonijny kremowo biały bielony) albo imituje jasny kamień (jak Nadura Piaskowiec jasny szary 6313) optycznie powiększy przestrzeń, zwłaszcza w zestawieniu z jasnymi ścianami i meblami.

Podłoga do małego przedpokoju

Podłoga do wąskiego przedpokoju

Wybór podłogi do przedpokoju w bloku mieszkalnym często bywa wyzwaniem, ponieważ to właśnie w mieszkaniach najczęściej występują długie, wąskie korytarze. Jak poszerzyć i optycznie skrócić taki przedpokój? Warto w tym celu wykorzystać panele imitujące deski i położyć dwa pasujące do siebie kolory naprzemiennie, wszerz pomieszczenia. Pozwoli to ciekawie urozmaicić wnętrze i poszerzyć je optycznie. Warto wykorzystać w tym celu dwa wybarwienia jednego rodzaju podłogi – wśród podłóg Meister dobrane pary stanowić będą np. podłogi MeisterDesign. rigid 7413 Księżycowy Cień i 7410 Światło Księżyca – to ciemne i białe panele winylowe, które doskonale razem wyglądają. Warte uwagi są też dwie inne księżycowe podłogi: 7412 Księżyc szary i 7411 Księżycowy pył. Dowolne zestawienie dwóch spośród tych czterech podłóg pozwoli optycznie poszerzyć przedpokój i wprowadzić do niego ciekawy element dekoracyjny.

Podsumowanie

Podłogi Meister doskonale nadają się do montowania w przedpokoju – są nie tylko odpowiednio wytrzymałe, ale też stylowe. Zapewniają wiele możliwości dekoracyjnych, a dzięki temu można z łatwością aranżować różnego rodzaju przedpokoje, których ustawność często jest kłopotliwa. Chcesz sprawdzić, jak Twój przedpokój będzie wyglądał po zamontowaniu podłogi Meister? Wypróbuj nasze narzędzie do projektowania wnętrz i sprawdź przed zakupem, czy wybrana opcja będzie pasowała do danego wnętrza.

Powiązane wpisy blogowe

Jaką podłogę dobrać do białej kuchni z drewnianym blatem – inspiracje i zasady doboru

Biała kuchnia z drewnianymi elementami wygląda nowocześnie i harmonijnie. Jasny kolor mebli optycznie rozjaśnia pomieszczenie, a drewniane blaty subtelnie ocieplają wystrój wnętrza. Co więcej, takie zestawienie pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych – także pod względem doboru podłogi.

Jasna podłoga w salonie – wybór i aranżacje

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów decydujących o wyglądzie wnętrza, dlatego warto zadbać o to, by była piękna i trwała. Jasna powierzchnia to elegancki i uniwersalny wybór – optycznie powiększa pomieszczenie i pasuje do niemal każdego stylu. Z jakimi meblami zestawiać jasną podłogę?

Jak i z czym zestawiać panele w kolorze dębu? Przykłady aranżacji

O podłogach wykonanych z naturalnego drewna marzy wiele osób. Niestety są one dość drogie i podatne na odkształcenia. Nowoczesne panele laminowane stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych dębowych desek.

Gdzie sprawdzą się panele imitujące kamień lub beton? Inspiracje i wskazówki

Przez wiele lat inwestorzy decydowali się przede wszystkim na panele imitujące drewno. Pasują one bowiem do niemal każdego wnętrza i wprowadzają atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Odpowiadając na współczesne trendy w aranżacji wnętrz, producenci wprowadzają panele imitujące kamień i beton.

Dobór podłogi pasującej do wnętrza w stylu shabby chic

Współczesne trendy z zakresu aranżacji wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Chociaż w wielu domach nadal królują minimalizm i styl skandynawski, coraz więcej osób decyduje się na aranżacje inspirowane stylami znanymi z dawnych lat.

3 przykłady aranżacji z ciemnymi panelami podłogowymi

Ciemne panele podłogowe znów wracają do łask projektantów i dekoratorów wnętrz. Powierzchnie w głębokich kolorach szlachetnego drewna kojarzą się z klasą i elegancją. Wyglądają znakomicie i pasują do niemal każdego stylu. Z czym zestawiać ciemne panele podłogowe?

Łazienki biało-drewniane – 5 inspiracji

Biel i drewno stanowią jedno z najmodniejszych połączeń w aranżacjach łazienek. Pomieszczenia urządzone z ich zastosowaniem wyglądają świeżo, estetycznie i bardzo nowocześnie. W zależności od wykorzystanych materiałów w biało-drewnianych łazienkach można uzyskać dowolny efekt stylistyczny.

Panele podłogowe na ścianie – wady i zalety rozwiązania oraz aranżacje

Montaż paneli podłogowych to uniwersalne i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu podłoga zyskuje nowoczesny, przytulny charakter. Współczesne modele paneli dostępnych na rynku cechują się wysoką trwałością, elastycznością i łatwą konserwacją. Pewnie dlatego coraz powszechniejsze staje się montowanie ich… na ścianach.

Podłoga w salonie z aneksem kuchennym – zasady łączenia i inspiracje

Wybór podłogi do mieszkania to kluczowa decyzja, rzutująca na wszystkie późniejsze kwestie aranżacyjne. Szczególne wątpliwości wiążą się zwykle z doborem podłogi w salonie z aneksem kuchennym. Należy traktować to pomieszczenie jako jedno czy dwa?

Biała czy szara podłoga? Porównanie rozwiązań

Biała i szara podłoga od lat cieszą się ogromną popularnością. Są ponadczasowe, eleganckie i pasują do niemal każdego wnętrza. Wybiera się je nie tylko do pokojów, ale też kuchni, salonów, holi i łazienek. Co sprawia, że tak chętnie decydujemy się na białą i szarą podłogę?