image

Podłoga Lindura – dlaczego warto zastosować ją zamiast płytek?

Podłogi i panele podłogowe

Podłoga Lindura – dlaczego warto zastosować ją zamiast płytek?

Podłogi wykonane z naturalnego drewna wyglądają niezwykle stylowo. Poza kwestią wizualną wyróżnia je wysoka trwałość. Nadają wnętrzom oryginalny charakter i sprawiają, że prezentują się one wyjątkowo elegancko. Zazwyczaj kładzie się je w najbardziej reprezentacyjnych częściach domu – salonie, kuchni, a nawet sypialni. Drewniane podłogi coraz częściej stosowane są także zamiast płytek w kuchni czy przedpokoju. W tego rodzaju pomieszczeniach posadzka jest intensywnie eksploatowana – musi być trwała i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Doskonale sprawdzi się drewniana podłoga Lindura, w przypadku której połączono innowacyjną technologię z naturalnymi materiałami. Sprawdź, dlaczego warto zastosować ją zamiast płytek.

Podłoga Lindura – wytrzymałe drewniane panele podłogowe

Podłoga Lindura to połączenie tradycji z nowoczesnością. Panele mają zalety naturalnego materiału i nowatorskich technik produkcyjnych. Sekret tkwi w zastosowaniu innowacyjnej technologii wood powder – proszek drzewny jest mieszanką materiałów, która zawiera drobne włókna drzewne, minerały i inne naturalne dodatki. Jest on połączony z warstwą prawdziwego drewna, środkową płytą HDF oraz warstwą podkładową. Wszystkie poziomy scala się w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. W wyniku tego procesu powstają wyjątkowo trwałe i wytrzymałe deski.

Podłoga Lindura doskonale znosi silne naciski, obciążenia i uderzenia. Trudno się dziwić, bo produkt wykonywany jest z najwyższej jakości materiałów. Dobre panele powinny mieć gęstość ok. 450 kg/m3. Deski Lindura istotnie wyróżniają się na tle konkurencji – ich gęstość to 930 kg/m3.

Dzięki wierzchniej warstwie prawdziwego drewna z proszkiem drzewnym skutecznie zamknięte są pory materiału. Wobec tego powierzchnia jest mniej podatna na przyciąganie kurzu i innych zabrudzeń – z łatwością można utrzymać ją w czystości.

Podłoga Lindura charakteryzuje się klasyczną stylistyką. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Wybrać można podłogi o rustykalnym lub tradycyjnym wykończeniu. Kolekcja Lindura dostępna jest w wersji z powierzchnią naturalnie olejowaną lub pokrytą matowym lakierem. Produkowana jest z materiałów najwyższej jakości, które poddawane są regularnym testom.

 

Oferowana przez nas podłoga doskonale wpisuje się w założenia zdrowego, zrównoważonego trybu życia. Nasze panele otrzymały nagrodę Błękitny Anioł (niem. Blue Angel) – prestiżowe niemieckie wyróżnienie Federalnego Ministerstwa Środowiska, potwierdzające nieszkodliwość produktu dla środowiska.

Czym charakteryzuje się podłoga Lindura?

Podłoga Lindura a płytki – bezklejowy montaż Masterclic Plus

Drewniana podłoga Lindura stanowi doskonałą alternatywę dla płytek podłogowych. Przede wszystkim proces jej montowania jest stosunkowo szybki i łatwy. Nie ma wystających wpustek na końcach desek, które podczas opuszczania mogłyby doprowadzić do rozłączenia elementów. Podłogę układa się bez użycia kleju, w systemie pływającym. Opatentowany system Masterclic Plus gwarantuje stabilne połączenie pomiędzy deskami.

Dlaczego jeszcze podłoga Lindura może być lepszym wyborem niż płytki podłogowe? Nasze panele doskonale izolują ciepło, a także hałas. W tych kwestiach wypadają znacznie lepiej niż płytki. Specjalna struktura desek sprawia, że opór cieplny jest szczególnie niski. W przypadku układania podłogi na podkładzie MEISTER-Silence 25 DB wartość tego parametru wyniesie jedynie 0,084 m2 K/W.

Podłoga Lindura doskonale nadaje się również do instalacji na wodnym ogrzewaniu podłogowym. Z powodzeniem można zastosować ją też na wersji elektrycznej. Trzeba jednak pamiętać, by konstrukcja była wykonana według zaleceń z instrukcji. Powinna być ona wbudowana w jastrych lub warstwę betonu. Elementy grzejne w postaci rur czy przewodów muszą leżeć na całym obszarze – nie mogą być zainstalowane tylko częściowo. Maksymalna temperatura powinna wynosić 29°C.

Energooszczędna podłoga Lindura

Gdzie można położyć podłogę Lindura?

Zastanawiasz się, gdzie można położyć podłogę Lindura zamiast płytek? Wszędzie tam, gdzie potrzebujesz wytrzymałej i pięknej drewnianej powierzchni. Dobrze zabezpieczone i naturalnie olejowane deski sprawdzą się w kuchni, jadalni, garderobie czy gabinecie. Z powodzeniem mogą zostać zamontowane tam, gdzie będą mocno eksploatowane, czyli w przedpokoju. Podłoga drewniana Lindura doskonale będzie prezentowała się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym salonie. Ze względu na swoje właściwości izolacyjne stanowi także dobry wybór do sypialni.

Drewniane panele firmy Meister znakomicie nadają się również do zamontowania w obiektach użyteczności publicznej. Kolekcja HD 400 zalecana jest do „suchych” i intensywnie eksploatowanych wnętrz oraz do pomieszczeń komercyjnych o niskim natężeniu ruchu – np. pokojów hotelowych czy butików. Desek nie należy natomiast stosować w pomieszczeniach, w których występuje wysoka wilgotność powietrza (np. w saunach czy łazienkach).

Powiązane wpisy blogowe

Najpopularniejsze wady i zalety podłogi drewnianej

Od lat marzysz o drewnianej podłodze, która nada Twojemu wnętrzu ciepły, naturalny klimat? Zastanawiasz się, jakiego producenta wybrać, by powierzchnia dobrze spełniała stojące przed nią zadania? Poniżej uwzględniamy wady i zalety wykorzystania drewnianych podłóg i podajemy nieco tańszą alternatywę.

Jakie panele podłogowe wybrać? Rodzaje i kryteria wyboru

Pokrycie podłogi panelami w domu bądź w firmie to doskonały pomysł. Na ten rodzaj posadzki decyduje się wielu inwestorów i właścicieli mieszkań. Rozwiązanie ma wiele zalet, które przyczyniają się do jego ogromnej popularności.

Panele na schodach – jakie wybrać i o czym pamiętać w czasie montażu?

Podczas urządzania nowego lokum, jednym z elementów, który wymaga wykończenia, są schody. Występują nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w budynkach szeregowych oraz mieszkaniach dwupoziomowych. Jeśli pokrywasz powierzchnie w domu panelami, warto zamontować je także na schodach.

Panele laminowane – 5 powodów, dla których warto się na nie zdecydować

Największym marzeniem inwestorów są drewniane podłogi – kojarzą się z naturalnością, wytrzymałością i pięknem. Ne można zignorować ich oczywistych zalet, jednak nie zawsze będą najlepszym wyborem – mogą nie sprawdzić się na ogrzewaniu podłogowym, w miejscach wilgotnych.

Panele czy płytki — wady i zalety każdego rozwiązania we wnętrzach

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w celu wykończenia podłogi jest montaż paneli laminowanych bądź drewnianych. Nic dziwnego, bo mają one wiele zalet i są niezwykle uniwersalne.

Panele wysokiej jakości – co to oznacza i jak wybrać?

Stając przed wyborem najlepszych paneli podłogowych, można kierować się oczywiście ceną. Z reguły im droższe, tym lepsze. Jednak jeśli cena istotnie wzrasta, a różnice między konkretnymi modelami podłóg są niewielkie, pojawia się dylemat, które panele wybrać.

Klasy ścieralności paneli – oznaczenia i wybór

Klasy ścieralności określa się dla różnego rodzaju produktów, materiałów, tekstyliów – również dla paneli podłogowych. To bardzo ważny parametr techniczny, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze podłogi do domu.

Grubość paneli podłogowych – na co zwrócić uwagę i co wybrać?

Podłoga jest jednym z najbardziej eksploatowanych elementów pomieszczenia. Codziennie narażona jest na obciążenia i zabrudzenia. Dlatego tak ważny jest jej odpowiedni dobór. Parametrem, na który warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze paneli podłogowych, jest grubość.

Panele z V-fugą czy bez – czym są? Wady i zalety rozwiązań

Wybierając panele do wykończenia podłogi w danym wnętrzu, należy zwrócić uwagę na wiele różnych kwestii. Oczywiście ich rodzaj – laminowane, drewniane czy winylowe.

Podłoga laminowana czy drewniana? Różnice, wady i zalety rozwiązań oraz wybór

Budujesz dom, bądź remontujesz pomieszczenia w swoim mieszkaniu i do wykończenia została ci jeszcze podłoga? Jeśli zastanawiasz się nad wyborem między laminatem a drewnianymi panelami, to z pewnością liczysz, że po odwiedzinach gości usłyszysz nie tylko przyjemne słowa.