image

Jaką podłogę wybrać do wnętrza w stylu rustykalnym?

Aranżacja i dobór podłóg

Jaką podłogę wybrać do wnętrza w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny w architekturze jest coraz popularniejszy. By wnętrze wyglądało dobrze, należy zadbać o wiele szczegółów, a jednym z nich jest właśnie pokrycie podłogi. Jak je wybrać, by było dopasowane zarówno do potrzeb inwestorów, właścicieli mieszkań, jak i wymogów stylu rustykalnego?

Styl rustykalny – co to takiego?

Styl rustykalny święci triumfy od kilku sezonów. Ze względu na charakter łączący w sobie skandynawski minimalizm i polski tradycjonalizm okraszony nowoczesnością, styl rustykalny pojawia się coraz częściej jako wybór wystroju wnętrz – nie tylko ich dekoracji. Najważniejsze jego cechy to:

  • nawiązania do estetyki wsi
  • kolorystyka ziemi i barwy neutralne, np. biel
  • naturalne tworzywa – drewno, kamień, cegła, len, bawełna
  • nieprzesadna dekoracyjność i niewielka ilość detali
  • przytulne wnętrza.

Osiągnięcie wrażenia stylu rustykalnego jest stosunkowo proste. Najczęściej wystarczy postawić na odpowiednie tworzywa i kolory, które doskonale zbudują atmosferę wnętrza. W tej kwestii należy przemyśleć też wybór pokryć ściennych oraz tworzyw i kolorów podłogi. Tym razem skupimy się na tej ostatniej kwestii. Przejrzymy ofertę podłóg Meister i wybierzemy spośród nich kolory i modele, które najlepiej sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych.

Oferta Meister to dziesiątki możliwych kolorów i wielu tworzyw – od klasycznego drewna aż po zaawansowane technologicznie pokrycia. Czy każde z nich nada się do wnętrza rustykalnego? Które kolory wybrać i czy warto wprowadzić do wiejskiego, tradycyjnego pomieszczenia nutkę nowoczesności?

Podłoga do wnętrza w stylu rustykalnym – nasze propozycje

Podłoga rustykalna drewniana – klasyka zawsze najlepsza

Jedną z najbardziej podstawowych propozycji do wnętrza rustykalnego jest podłoga z naturalnego drewna. To ekologiczny i przyjazny środowisku wybór. Z punktu widzenia wystroju wnętrza w stylu rustykalnym, naturalne drewno doskonale wpasuje się w całościowy wygląd pomieszczenia.

Naszym klientom polecamy podłogi drewniane Lindura. Są one wzmocnione proszkiem drzewnym, który zamyka pory drewna, podnosząc wytrzymałość powierzchni i zmniejszając przyczepność brudu. Lindura występuje też w wielu naturalnych kolorach, spośród których do wnętrz rustykalnych polecamy dwa:

  • NO 8410 Dąb rustykalny – ciepły i niezbyt ciemny kolor oraz wyraziste słoje spowodują, że podłoga będzie wyglądać, jakby stworzono ją z dopiero co wyciętych drzew.
  • ML 8523 Orzech amerykański żywy – również są tu wyraźne słoje, a ciemny kolor dodatkowo ociepli wnętrze i spowoduje, że będzie ono bardzo przytulne. Efekt ten dopełni ciepło drewnianych podłóg.

Podłogi laminowane to trwałe i łatwe w konserwacji pokrycia. W naszej ofercie największą popularnością cieszą się podłogi MeisterDesign.laminate. Wśród ich głównych zalet znajdują się: łatwość montażu, wytrzymałość oraz ekologia. Stworzone są z płyt z włókien drzewnych, wzmacnia je jednak warstwa wodoszczelna, która zabezpiecza je przed wypaczeniem czy puchnięciem.

Spód paneli stanowi podkład wyciszający, który wpływa na ich możliwości akustyczne, pochłaniające dźwięk. Wierzch zaś stanowi powłoka Diamond Pro, która zabezpiecza przed micro-zarysowaniami. Z punktu widzenia stylu rustykalnego niezwykle ważny jest jednak wygląd. Tu również podłogi MeisterDesign.laminate nie zawodzą. Przygotowaliśmy dziesiątki możliwości kolorystycznych, spośród których do wnętrz w stylu wiejskim polecamy:

  • 6832 Dąb chłopski naturalny – jasny, złocisty kolor z widocznymi sękami pięknie sprawdzi się w jaśniejszych wnętrzach rustykalnych.
  • 6439 Dąb z pęknięciami Terra – bardzo naturalnie wyglądające zarysowania uwiarygodnią wnętrze pokoju.
  • 6850 Dąb countryside – panele, które wyglądają na podniszczone, świetnie sprawdzą się w rustykalnych pokojach.

Wszystkie nasze podłogi są jedynie stylizowane na stare lub zniszczone, w celu uzyskania odpowiednich walorów dekoracyjnych. To zaawansowane technologicznie panele, których budowa jest wytrzymała i twarda.

Laminowana podłoga w stylu rustykalnym

Podłogi winylowe do rustykalnych wnętrz

MeisterDesign to także podłogi winylowe – te jednak, o których wspomnimy, są podłogami winylowymi – bez winylu. Do ich stworzenia wykorzystujemy ecuran, naturalny kompozyt z olejów roślinnych, który pozbawiony jest szkodliwych plastyfikatorów. Ekologiczne pokrycie doskonale sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych ze względu na 18 stylowych dekorów, spośród których można wybrać ten najbardziej dopasowany do konkretnego pomieszczenia.

Nasi dekoratorzy stawiają na 6977 – Dziki dąb szary. To niebanalny wybór: kolorystyka paneli łączy w sobie odcienie szarości i brązów, przez co faktycznie sprawia wrażenie pozyskanej z dziko rosnącego drzewa. Powierzchnia podłogi jest też silnie usłojona.

Wielką zaletą podłóg MeisterDesign jest też ich uniwersalność – ze względu na niewielką wysokość montażową można układać je nawet na starych podłogach podczas remontu, a wodoodporność pozwala na stosowanie ich nawet w kuchni i łazience, które jeszcze łatwiej będzie dzięki temu dopasować do stylu rustykalnego.

Podsumowanie

Najważniejsze w wyborze podłogi rustykalnej do wnętrza jest odpowiedni dobór kolorystyki – to właśnie wygląd decyduje o spójności stylu całego pokoju czy nawet domu lub mieszkania. Warto stawiać na naturalne tworzywa, ale i nowoczesne technologie, które imitują drewno – często mogą one oferować znacznie więcej możliwości, doskonale zastępując naturę.

Powiązane wpisy blogowe

Jaką podłogę dobrać do białej kuchni z drewnianym blatem – inspiracje i zasady doboru

Biała kuchnia z drewnianymi elementami wygląda nowocześnie i harmonijnie. Jasny kolor mebli optycznie rozjaśnia pomieszczenie, a drewniane blaty subtelnie ocieplają wystrój wnętrza. Co więcej, takie zestawienie pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych – także pod względem doboru podłogi.

Jasna podłoga w salonie – wybór i aranżacje

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów decydujących o wyglądzie wnętrza, dlatego warto zadbać o to, by była piękna i trwała. Jasna powierzchnia to elegancki i uniwersalny wybór – optycznie powiększa pomieszczenie i pasuje do niemal każdego stylu. Z jakimi meblami zestawiać jasną podłogę?

Jak i z czym zestawiać panele w kolorze dębu? Przykłady aranżacji

O podłogach wykonanych z naturalnego drewna marzy wiele osób. Niestety są one dość drogie i podatne na odkształcenia. Nowoczesne panele laminowane stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych dębowych desek.

Gdzie sprawdzą się panele imitujące kamień lub beton? Inspiracje i wskazówki

Przez wiele lat inwestorzy decydowali się przede wszystkim na panele imitujące drewno. Pasują one bowiem do niemal każdego wnętrza i wprowadzają atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Odpowiadając na współczesne trendy w aranżacji wnętrz, producenci wprowadzają panele imitujące kamień i beton.

Dobór podłogi pasującej do wnętrza w stylu shabby chic

Współczesne trendy z zakresu aranżacji wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Chociaż w wielu domach nadal królują minimalizm i styl skandynawski, coraz więcej osób decyduje się na aranżacje inspirowane stylami znanymi z dawnych lat.

3 przykłady aranżacji z ciemnymi panelami podłogowymi

Ciemne panele podłogowe znów wracają do łask projektantów i dekoratorów wnętrz. Powierzchnie w głębokich kolorach szlachetnego drewna kojarzą się z klasą i elegancją. Wyglądają znakomicie i pasują do niemal każdego stylu. Z czym zestawiać ciemne panele podłogowe?

Łazienki biało-drewniane – 5 inspiracji

Biel i drewno stanowią jedno z najmodniejszych połączeń w aranżacjach łazienek. Pomieszczenia urządzone z ich zastosowaniem wyglądają świeżo, estetycznie i bardzo nowocześnie. W zależności od wykorzystanych materiałów w biało-drewnianych łazienkach można uzyskać dowolny efekt stylistyczny.

Panele podłogowe na ścianie – wady i zalety rozwiązania oraz aranżacje

Montaż paneli podłogowych to uniwersalne i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu podłoga zyskuje nowoczesny, przytulny charakter. Współczesne modele paneli dostępnych na rynku cechują się wysoką trwałością, elastycznością i łatwą konserwacją. Pewnie dlatego coraz powszechniejsze staje się montowanie ich… na ścianach.

Podłoga w salonie z aneksem kuchennym – zasady łączenia i inspiracje

Wybór podłogi do mieszkania to kluczowa decyzja, rzutująca na wszystkie późniejsze kwestie aranżacyjne. Szczególne wątpliwości wiążą się zwykle z doborem podłogi w salonie z aneksem kuchennym. Należy traktować to pomieszczenie jako jedno czy dwa?

Biała czy szara podłoga? Porównanie rozwiązań

Biała i szara podłoga od lat cieszą się ogromną popularnością. Są ponadczasowe, eleganckie i pasują do niemal każdego wnętrza. Wybiera się je nie tylko do pokojów, ale też kuchni, salonów, holi i łazienek. Co sprawia, że tak chętnie decydujemy się na białą i szarą podłogę?