image

Podłoga laminowana – jak o nią dbać, aby służyła przez lata?

Czyszczenie i konserwacja podłóg

Odpowiednie czyszczenie i konserwacja podłóg są ważne dla ich długotrwałego piękna i wytrzymałości. Jak jednak dbać o podłogi laminowane, które są bardziej wytrzymałe od innych? Piszemy o tym w naszym artykule.

Panele laminowane – pielęgnacja

Podłogi laminowane charakteryzują się doskonałą twardością, wytrzymałością i efektownym wyglądem, więc nie dziwi fakt, że są często wybierane przez inwestorów. Są też łatwe w konserwacji, co dodatkowo wpływa na ich popularność. Pierwszym krokiem w sprzątaniu zwykle jest odkurzanie – dzięki wzmacniającym powłokom Diamond Pro podłogi laminowane MeisterDesign. laminate są odporne na zarysowania. Mycie podłóg laminowanych wodą również jest bezpieczne – dzięki jednorodnej powierzchni wilgoć nie przenika do wnętrza konstrukcji podłogi, a połączenia są dodatkowo uszczelnione ze względu na opatentowaną przez nas geometrię profilu. Odporność na pęcznienie zapewniają też płyta bazowa z HDF oraz impregnacja krawędzi AquaStop. Dla naszych podłóg nie stanowi zatem zagrożenia odkurzacz z twardą końcówką ani woda. Warto jednak wiedzieć, jak dbać o podłogę laminowaną, by jak najdłużej pozostała w idealnym stanie.

Wybór środka do czyszczenia podłogi laminowanej bywa prosty – wiele osób używa na przykład płynu do mycia naczyń. Jak jednak wskazuje nazwa, płyn do mycia naczyń nie służy do aplikowania na podłodze, dlatego może niekorzystnie wpłynąć na jej stan. O wiele lepiej jest zdecydować się na innego rodzaju produkty i stosować się do wskazówek dotyczących mycia podłóg laminowanych.

Środek do czyszczenia laminatu – jaki wybrać?

Jak myć panele laminowane?

Jeśli panele laminowane zabrudzą się, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Podczas mycia całej podłogi warto skorzystać z preparatu przeznaczonego do mycia podłóg laminowanych. Co ważne, laminaty mają inną budowę niż panele drewniane czy ceramiczne płytki, dlatego nie powinno się do ich mycia używać produktów przeznaczonych do tych tworzyw. Nie należy też myć laminatów twardymi szczotkami, mydłem czy środkami nabłyszczającymi. Odpowiednie preparaty trzeba stosować za każdym razem zgodnie z zaleceniami ich producentów – rzadko aplikuje się je bez rozcieńczenia wodą.

To zależy, a sprawa ma się podobnie z impregnatem do paneli laminowanych. Przeważnie tego typu produkty stosuje się jako wzmocnienie do podłóg drewnianych – wosk wnika w strukturę drewna i wzmacnia je, zabezpieczając też przed zanieczyszczeniami. Wosk zastosowany na laminacie ma jednak funkcję nabłyszczającą i nie można stosować go na laminacie matowym, ponieważ może to spowodować powstanie smug. Wosk nabłyszczający można rozprowadzić na laminacie jedynie wówczas, gdy powierzchnia jest wykończona na połysk, a producent preparatu przewidział stosowanie środka na podłogach laminowanych. Takie preparaty, odpowiednie do czyszczenia określonych rodzajów podłóg, mamy w naszej ofercie. Wiemy, czego potrzebują proponowane przez nas podłogi, dlatego wybraliśmy preparaty Dr. Schutz oraz Osmo. Produkty do czyszczenia laminatów CC doskonale oczyszczają powierzchnie, tworzą na nich powłoki wzmacniające i są dla nich bezpieczne.

Laminat i wosk do paneli laminowanych – dobry wybór?

Podsumowanie

Odpowiednie dbanie o podłogę laminowaną jest proste – należy przestrzegać kilku zasad, które pozwolą długo cieszyć się eleganckim wyglądem i wytrzymałością powierzchni. Warto zwrócić uwagę na preparaty do czyszczenia podłóg laminowanych proponowane przez firmę Meister i jeszcze lepiej zadbać o swoją podłogę.

Powiązane wpisy blogowe

Porysowane panele podłogowe – sprawdzone i nie tylko domowe sposoby

Panele to jedno z najpopularniejszych pokryć podłogowych. Są estetyczne i trwałe, a ponadto tańsze i łatwiejsze w pielęgnacji niż powierzchnie z litego drewna. Wskutek intensywnej eksploatacji panele mogą ulec uszkodzeniu i pojawiać się na nich nieestetyczne zarysowania.

4 sposoby na zalane i spuchnięte panele

Montaż paneli to jeden z najpopularniejszych sposobów na wykończenie podłogi. Użytkownicy cenią je za estetykę, trwałość i przystępną cenę. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawia, że panele podłogowe są odporne na czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć.

Co szkodzi podłogom? 5 najpopularniejszych czynników

Panele podłogowe to trwałe produkty, które muszą być odporne na codzienną eksploatację w różnych warunkach. Posiadają konkretne klasy ścieralności czy dodatkowe warstwy ochronne.

Skuteczne sposoby na czyszczenie i pielęgnację drewnianej podłogi

Zachowanie czystej podłogi to gwarancja jej wytrzymałości i najważniejsza zasada dbania o kondycję posadzek. Warto dołożyć starań, by unikać zabrudzeń, wówczas przetrwają one znacznie dłużej, niż można się spodziewać. Jak jednak dbać o podłogę, by zachować ją w możliwie najlepszym stanie?