image

Montaż podłóg na ścianie

MeisterParquet. longlife  |  Lindura – Instalacja krok po kroku

Film instruktażowy

Instalacja na ścianie podłóg MeisterParquet. longlife i Lindura

Podłoga Nadura to idealna, ciepła alternatywa dla płytek – łatwa w utrzymaniu, ciepła dla stopy i niezniszczalna. Ale najlepsze jest to, że Nadura nadaje się nawet do instalacji pływających. Oznacza to, że podłoga ułożona jest bez kleju. Oznacza to, że podłogę można w przyszłości zdjąć bez żadnych problemów dzięki opatentowanemu systemowi Masterclic Plus ze stabilnymi połączeniami. Podłogi Nadura można oczywiście całkowicie przykleić na miejscu, po prostu upewnij się, że używasz odpowiedniego, zatwierdzonego kleju. W tym przewodniku krok po kroku dokładnie wyjaśniamy, jak działa instalacja pływająca.

Przygotowanie

Paczki należy zaaklimatyzować przed ich otwarciem. Przechowuj je przez ok. 48 godzin (3-4 dni w zimie) płasko na podłodze pośrodku pokoju, w którym chcesz pracować. Nie przechowuj paczek przed wilgotnymi lub świeżo tapetowanymi ścianami. Przed zainstalowaniem desek warunki muszą być zgodne z ogólnymi wymogami dotyczącymi montażu materiałów drewnianych w pomieszczeniach wewnętrznych. Upewnij się, że ściany są suche, tj. zawierają maksymalną wilgotność resztkową 5 procent. Wszystkie okna i drzwi muszą być również zainstalowane, a temperatura pokojowa wynosić ok. 20 ° C. Musi przeważać wilgotność względna 30–65 procent.

Podczas montażu upewnij się, że powietrze może również krążyć za panelami drewnianymi (ewentualnie zapewnij strukturę podkładu). Musisz unikać uwięzionego powietrza. Ważne jest również, aby podczas montażu pozostawić odstęp co najmniej 10–15 mm obok wszystkich ścian i innych stałych elementów. Potrzebujesz złącza kompensacyjnego, jeśli powierzchnia instalacji jest dłuższa lub szersza niż 10 metrów.

Instalacja

Możesz przyciąć deski na odpowiednią długość za pomocą wyrzynarki lub piły elektrycznej albo wypożyczyć wygodny nóż do laminatów (znany również jako narzędzie do łamania lub cięcia laminatu) w sklepie z narzędziami.

Etap 1

Podkonstrukcja z profilem listwy typu 8. Ustaw profil listwy typu 8 w maksymalnych odstępach co 40 centymetrów (rys. 1). Do przykręcania konstrukcji do ściany w odstępach co 50 cm należy używać odpowiednich kołków lub śrub. Popraw wszelkie niewielkie nierówności w ścianie, umieszczając podkładki lub drewniane kliny pod listwami. Do przycięcia profilu użyj standardowej metalowej piły do metalu lub jednoręcznej szlifierki kątowej z metalową tarczą tnącą. Przy montażu wpuszczanych lamp MEISTER wymagana jest minimalna szczelina 20 mm. Należy to zagwarantować, mocując profil listwy do ściany za pomocą przestrzeni co najmniej 12 mm.

Etap 2

System Masterclic Plus wymaga, aby deski były instalowane od prawej do lewej. Zacznij od ułożenia pierwszej kompletnej deski stroną z językiem skierowaną w stronę podłogi. We wszystkich deskach w pierwszym rzędzie usuń języki wzdłuż długich krawędzi. Aby zainstalować pierwszy rząd, użyj klipu początkowego/ końcowego. Środek szyny jest oznaczony ołówkiem (rys. 2), a zacisk początkowy/ końcowy jest przymocowany za pomocą dostarczonych śrub (rys. 3). Dokręć śruby, ale nie dokręcaj ich zbyt mocno.

Etap 3

Następnie po prostu przypnij deskę do profilu listwy (rys. 4). Jeśli zacisk nie wpasuje się prawidłowo, profil mógł zostać ściśnięty podczas przycinania. W takim przypadku należy ponownie wygiąć profil do jego oryginalnych wymiarów.

Etap 4

Użyj klipsa TOP 13 (do podłóg parkietowych) lub TOP 11 (do podłóg drewnianych Lindura), aby przymocować deski do końca instalacji. W tym celu wystarczy przykręcić zacisk do profilu listwy (rys. 5) i wcisnąć go w rowek deski (rys. 6 + 7). Upewnij się, że deski w pierwszym rzędzie są proste.

Etap 5

Ustaw kąt pierwszej deski w drugim rzędzie w rowku poprzedniego rzędu desek (rys. 8) i powoli dociśnij deski do profilu listwy. Skorzystaj z klipsa TOP 13 | TOP 11 do zamocowania desek do końca instalacji (rys. 7).

Etap 6

Kontynuuj instalowanie desek rząd po rzędzie w ten sposób (rys. 9).

Etap 7

Aby przyciąć ostatni rząd na wymiar, użyj zapasowego kawałka deski i narysuj na niej pozostałą szerokość deski (pozostawiając szczelinę 10-15 mm do sufitu). Zdejmując deskę oznaczoną jako szerokość, wypchnij plastikowy występ końcowy do przodu z rowka końcowego za pomocą zapasowego kawałka deski (rys. 10). Rozpocznij przycinanie deski na wymiar na końcu plastikowego języka. Po przycięciu deski na wymiar wepchnij plastikowy języczek na końcu z powrotem w rowek końcowy (rys. 11 + 12).

Etap 8

Aby zainstalować klipsy początkowe / końcowe w ostatnim rzędzie, zaznacz pozycję profilu listwy za pomocą kawałka taśmy samoprzylepnej (rys. 13) i przenieś pozycję profilu na tył deski (rys. 14 + 15). Teraz klips jest przymocowany do deski w pierwszym rzędzie (rys. 16) i włożony do deski (rys. 17). Następnie plastikowy języczek w ostatnim rzędzie należy przymocować śrubokrętem (rys. 18).

Etap 9

Użyj listwy kątowej MEISTER, na przykład, aby zakryć wszystkie szczeliny dylatacyjne (rys. 19 + 20).