image

Montaż podłóg Lindura HD 400

Instalacja krok po kroku

Film instruktażowy

Instalacja podłóg Lindura z systemem Masterclic Plus

Proces układania podłogi z drewnianej Lindura jest stosunkowo prosty, ponieważ podłoga układana jest na podłodze bez użycia kleju w systemie pływajacym. Oznacza to, że podłogę można w przyszłości zdjąć bez żadnych problemów dzięki opatentowanemu systemowi Masterclic Plus ze stabilnymi połączeniami. Podłogi drewniane Lindura można oczywiście całkowicie przykleić na miejscu, upewnij się tylko, że używasz odpowiedniego, zatwierdzonego kleju. W tym przewodniku krok po kroku dokładnie wyjaśniamy, jak działa instalacja pływająca.

Przygotowanie

Do zainstalowania podłogi drewnianej Lindura z technologią Masterclic Plus potrzebne są następujące narzędzia i materiały pomocnicze:

  • Piła ręczna lub piła elektryczna (brzeszczoty z twardego metalu lub brzeszczoty z diamentowymi końcówkami)
  • prawdopodobnie wiertarka
  • składana linijka
  • ołówek
  • kliny (kliny dystansowe)
  • ewentualnie folia PE (0,2 mm)

Podłoże

Jako warstwy amortyzującej użyj folii piankowej MEISTER, MEISTER-Silence 15 DB, MEISTER-Silence 20, MEISTER-Silence 25 DB lub MEISTER-Twin Control. (W przypadku korzystania z MEISTER-Silence 25 DB, MEISTER-Silence 15 DB lub MEISTER-Twin Control dodatkowa folia PE o grubości 0,2 mm nie jest wymagana).

Instalacja

Zacznij od ułożenia pierwszej kompletnej deski w lewym rogu pokoju, z językiem skierowanym do ściany.

Etap 1

Usuń tylko języki z długich boków wszystkich innych desek, które chcesz położyć w pierwszym rzędzie. Za pomocą klinów można z łatwością zachować odstęp co najmniej 15 milimetrów od ściany. Jest to konieczne, ponieważ drewno w gotowym parkiecie musi „pracować”, tzn. Minimalnie się rozszerza, a następnie kurczy. Szczelina ścienna zapewnia drewnu niezbędną przestrzeń do tego procesu.

Etap 2

Włóż główkę następnej kompletnej deski do deski nr. 1 (rys. 2). Ułóż pozostałe deski w tym rzędzie w taki sam sposób na całej szerokości pomieszczenia.

Etap 3

Wytnij ostatnią deskę w każdym rzędzie, tak aby pozostawić kolejną szczelinę co najmniej 15 mm od ściany (rys. 3). Możesz użyć odciętych kawałków desek, o ile mają one co najmniej 40 centymetrów długości, aby rozpocząć kolejne rzędy.

Etap 4

Upewnij się, że deski w pierwszym rzędzie są proste. Wytnij pierwszą deskę drugiego rzędu na ok. 80cm. Zamocuj tę deskę pionowo, tak daleko jak to możliwe, w rowku po stronie rowka poprzedniego rzędu desek i powoli dociśnij deskę, wykonując ruch do przodu i do dołu (rys. 4). Deska powinna zablokować się w uprzednio ułożonym rzędzie (rys. 5).

Etap 5

Podobnie, kolejna kompletna deska jest przekształcana w połączenie zatrzaskowe na długim boku, a koniec główki jest dociskany mocno do poprzedniej deski przed jej opuszczeniem. Następnie powoli dociśnij deskę, wykonując ruch do przodu i do dołu (rys. 6). Deska musi zablokować się w uprzednio ułożonym rzędzie, a złącze końcowe musi ściśle przylegać do poprzedniej deski

Etap 6

W ten sposób zainstaluj całą podłogę rząd po rzędzie. Pamiętaj, że połączenia końcowe muszą być przesunięte o co najmniej 40 cm
(rys. 7).

Etap 7

Aby przyciąć ostatni rząd na wymiar, użyj zapasowego kawałka deski i narysuj na niej pozostałą szerokość deski (pozostawiając co najmniej 15 mm odstępu od ściany).

Etap 8

Zdejmując deskę oznaczoną na szerokość, wypchnij plastikowy występ końcowy do przodu z rowka końcowego za pomocą zapasowego kawałka deski (rys. 8).

Etap 9

Rozpocznij przycinanie deski na wymiar na końcu plastikowego języka (rys. 9). Po przycięciu deski na wymiar wepchnij plastikowy języczek na końcu z powrotem do końcowego rowka (rys. 10).

Etap 10

Etap 11

Wepchnij plastikowy języczek skierowany w stronę ściany (rys. 12) z powrotem w połączenie końcowe za pomocą drążka naprężającego, skrobaka, śrubokręta lub podobnego narzędzia (rys. 13).

Etap 12

Przed przymocowaniem listew przypodłogowych należy usunąć drewniane kliny wzdłuż ścian. Do zakrycia wszystkich dylatacji należy użyć listew przypodłogowych z prawdziwego drewna MEISTER. Unikaj kontaktu produktów silikonowych z listwami.