Na co zwracać uwagę i jak wybrać panele do sypialni?
Na kolor, tworzywo, usłojenie, a może klasę ścieralności czy odporność na uszkodzenia i wilgoć – na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli do sypialni? Najlepiej na wszystko, bo każda sypialnia jest inna. W zależności od budownictwa, ale także aranżacji wnętrza, potrzebne będą inne rozwiązania. Oto elementy, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie paneli do sypialni, by czuć się w niej komfortowo, ale też cieszyć się solidnym wykończeniem i oryginalnym wystrojem.
Jakie panele do sypialni wybrać?
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów podłóg, które polecane są do montażu w sypialni. Najczęściej można spotkać się z panelami drewnianymi, laminowanymi i winylowymi. Każdy rodzaj ma swoje wady i zalety, niemniej w zależności od oczekiwań inwestora z pewnością któryś typ okaże się tym idealnym rozwiązaniem.
Do sypialni najlepsze wydają się podłogi z naturalnego tworzywa – drewna. Prezentuje się ono najbardziej elegancko i efektownie, nadając wnętrzu wyrazisty charakter. Trzeba wziąć pod uwagę, że drewniana podłoga do sypialni będzie jednym z najdroższych rozwiązań. Jednak dzięki temu, że pomieszczenie to nie jest silnie eksploatowane i narażone na wilgoć, uszkodzenia bądź zabrudzenia, można w tym wypadku zastosować miękki, tańszy gatunek drewna (np. sosnę czy świerk). Niemniej uniwersalnym rozwiązaniem będzie nieco twardszy dąb.
Drewniane podłogi nie uczulają, z kolei produkty ze sztucznego tworzywa mogą wywoływać alergie. W tym wypadku sprawdzą się nasze podłogi drewniane MeisterParquet. longlife, które są ekologiczne. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji do ich produkcji wykorzystujemy jedynie jedną dziesiątą drewna, w porównaniu do podłogi z drewna litego. Ponadto na te panele dajemy 35 lat gwarancji. Przy okazji są one ciche, łatwe w utrzymaniu czystości, konserwacji oraz instalacji.
Panele drewniane do sypialni – naturalność i elegancja
Panele winylowe do sypialni z ekologicznego ecuranu
Wielu konsumentów decyduje się na zamontowanie w sypialni podłogi winylowej. To bardzo efektowne i komfortowe rozwiązanie. Jednak jego wadą dla wielu są szkodliwe plastyfikatory zawarte w panelach winylowych. Nasza firma oferuje alternatywną wersję podłóg winylowych – bez winylu – MeisterDesign. life.
Te produkty wytwarzamy z ecuranu – wysokiej jakości, trwałego kompozytu, który jest oparty na organicznym, ekologicznym poliuretanie. Wykonywany jest on głównie z olejów roślinnych oraz naturalnych mineralnych komponentów, takich jak kreda. Ecuran jest nieszkodliwy dla zdrowia, ponieważ nie zawiera wspomnianych wcześniej plastyfikatorów, rozpuszczalników i chloru. To rozwiązanie idealne do sypialni, ale również pokoju dziecka. Ponadto podłoga ta jest ekstremalnie cicha, wodoodporna i wytrzymała z klasą zużycia 23 | 33.
Innym popularnym rozwiązaniem podłogowym stosowanym w sypialniach jest montaż paneli laminowanych. To jeden z najpopularniejszych wyborów, ze względu na szeroką dostępność faktur, świetne właściwości użytkowe i przystępną cenę. Nasze panele laminowane MeisterDesign. laminate są wysoko tłoczone, dzięki czemu utrzymujemy wysoką jakość produktów.
Faktura z porami, wypełnionymi sękami, pęknięciami jest nie tylko widoczna, ale też wyczuwalna, dzięki czemu doskonale imituje drewno. Ponadto to kolejne ekologiczne panele do sypialni, gdyż wytwarzane są w 95% z zasobów naturalnych – włókien drzewnych o wysokiej gęstości. Laminat nie zawiera plastyfikatorów czy innych szkodliwych substancji, wobec czego panele z czystym sumieniem można montować w miejscach przeznaczonych do wypoczynku, w których ważne są świeżość i czystość, m.in. w sypialni.
Panele laminowane do sypialni – najpopularniejszy wybór
Jaki kolor paneli do sypialni – jasne, ciemne, białe czy szare?
Wszystkie rodzaje paneli dostępne są w dziesiątkach różnych dekorów. Dzięki temu bez względu na to, jaki typ podłogi się wybierze, bez problemu można ją dostosować do każdej aranżacji – zarówno nowoczesnej, skandynawskiej, boho, klasycznej, jak i industrialnej.
Ciemne podłogi w sypialniach są rzadkością. Nie oznacza to jednak, że z pomysłu ich montażu trzeba rezygnować. Wręcz przeciwnie – warto korzystać z nietypowych rozwiązań. Należy wziąć pod uwagę, że ciemne podłogi znacznie lepiej sprawdzą się w sporych sypialniach. Ponadto trzeba przy tym pamiętać o kontraście, jaki można uzyskać odpowiednio dobierając do paneli pokrycie ściany. Najlepiej wybrać ciepły beż bądź ecru lub na jednej ze ścian zastosować kolor intensywny, przełamujący całą konwencję.
Ciemna podłoga w sypialni
Jasne panele w sypialni
Jasne panele w sypialni to najczęstsze rozwiązanie. Miejsce, w którym śpimy, nie należy z reguły do największych. Delikatne odcienie podłogi powiększą optycznie wnętrze i nie spowodują efektu przytłoczenia. Ponadto sypialnia, jako miejsce wypoczynku, powinna być urządzona w sposób minimalistyczny, a jasne panele mogą jeszcze bardziej podkreślić ten charakter.
Przez kilka ostatnich sezonów bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu obiektach jest stosowanie szarej lub białej podłogi w sypialni. W naszej ofercie również znajdują się takie panele, np. dąb szary, dąb arktyczna biel czy dąb biały ługowany. W takich przypadkach trzeba się również zastanowić, czy tego typu podłoga będzie pasować do ścian i mebli w sypialni.
Do szarej podłogi dobrze pasują szare ściany. Konwencja taka wcale nie wydaje się nudna. To bardzo prosta, a zarazem praktyczna aranżacja sypialni. Całość warto przełamać łóżkiem małżeńskim o wyrazistej barwie – np. z welurowym zagłówkiem w kolorze alg czy indygo. Z kolei stosowanie białych podłóg może wydawać się bardziej kontrowersyjne ze względu na stwierdzenie, że szybko się brudzą.
Otóż to podłogi, które brudzą się tak samo często jak inne – jednak wszelkie paprochy widać wyraźniej. Niemniej przy lekko zatartej fakturze można wizualnie zniwelować ten problem. W sypialni nie tworzy się tak dużo zabrudzeń jak w innych pomieszczeniach, jednak przy białych panelach trzeba wziąć pod uwagę częstszą pielęgnację podłoża. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie we wnętrzach o skandynawskim czy prowansalskim stylu. Warto przy tym pamiętać, że meble pokojowe powinny kontrastować z białymi panelami.
Powiązane wpisy blogowe